vnitřní řád

30.4. 2019 proběhla ve ŠD (v 5. a 6. oddělení) soutěž o Nejkrásnější jarní účes. Účastnit se mohli všichni, buď v roli kadeřníka/kadeřnice, modelu/modelky či porotce/porotkyně. Kromě dívek se do soutěže zapojili i hoši. Žáci si mohli z domova donést na účesy nejrůznější pomůcky (stuhy, kytičky, sponky, gumičky, barevné gely, apod.). Všem se účesy moc vydařily, odměněni byli nakonec všichni, nicméně o stupních vítězů jsme rozhodli společně. Každý porotce měl možnost při promenádě účesů, přidělit tři body, ti co měli v konečném součtu nejvíce, stanuli na stupních vítězů a kromě sladké odměny si odnesli i malý dárek. Gratulujeme! Podívejte se, jak vše probíhalo i na účesy dětí.

foto zde

Ve školní družině děti putovaly po moři.

29.března proběhla ve školní družině 1.oddělení již osmá Noc s Andersenem, kde děti šly po jeho stopách, letos s tématem putování po moři. Na palubu se nalodila posádka složená z osmnácti dětí, dvou pomocníků a jednoho kapitána. Posádka vyplula na širé moře, kde překonávala nástrahy a překážky. Potom děti čekala noční cesta temnou školní dužinou při svíčkách a světýlkách. Po ní se již „posádka“ zavrtala do svých improvizovaných pelíšků a dobrou noc jim popřála i paní učitelka Hartmannová, která děti navštívila. Ráno je čekala společná snídaně. Těšíme se zase za rok, při jubilejní, v pořadí dvacáté pohádkové Noci s Andersenem 27. března 2020.

Yveta Hahnová.

Foto zde

V dubnovém měsíci jsme kromě již tradičních aktivit ŠD zařadili i některé typicky jarní. Na školní zahradě jsme se kochali rozkvetlou jarní přírodou (pletli jsme věnečky, náramky, náhrdelníky dle rozkvetlých květin), zdokonalovali jsme se v pink - pongu, barvili a zdobili jsme velikonoční vajíčka, vyráběli jsme 3D obrazy nebo jsme si zahráli čarodějnickou vědomostní hru - KUFR, kde v žákovských týmech Loďáci, Zvířata, SPC 173 a Lištičky nakonec zvítězil prvně uvedený celek. Poslední den jsme absolvovali soutěž o Nejkrásnější jarní účes, která je prezentována společně s 5. oddělením v samostatném odkazu.

foto zde

Březen - měsíc knihy za námi - 6. oddělení
Kromě soutěže o nejlepší knihu, obrázek a záložku, jsme v březnu:
- vyráběli a dekorovali z keramické hlíny
- malovali na kameny
- kreslili, malovali a vyráběli jarní přírodu (slunce, květiny, jarní ptáky, atd.)
- tvořili z PET víček a knoflíků
Tvoření i výrobky na následujících fotkách
A vyrazili na jarní relax do parku.:-)