Ve školní družině děti putovaly po moři.

29.března proběhla ve školní družině 1.oddělení již osmá Noc s Andersenem, kde děti šly po jeho stopách, letos s tématem putování po moři. Na palubu se nalodila posádka složená z osmnácti dětí, dvou pomocníků a jednoho kapitána. Posádka vyplula na širé moře, kde překonávala nástrahy a překážky. Potom děti čekala noční cesta temnou školní dužinou při svíčkách a světýlkách. Po ní se již „posádka“ zavrtala do svých improvizovaných pelíšků a dobrou noc jim popřála i paní učitelka Hartmannová, která děti navštívila. Ráno je čekala společná snídaně. Těšíme se zase za rok, při jubilejní, v pořadí dvacáté pohádkové Noci s Andersenem 27. března 2020.

Yveta Hahnová.

Březen - měsíc knihy za námi - 6. oddělení
Kromě soutěže o nejlepší knihu, obrázek a záložku, jsme v březnu:
- vyráběli a dekorovali z keramické hlíny
- malovali na kameny
- kreslili, malovali a vyráběli jarní přírodu (slunce, květiny, jarní ptáky, atd.)
- tvořili z PET víček a knoflíků
Tvoření i výrobky na následujících fotkách
A vyrazili na jarní relax do parku.:-)

Koncem února proběhlo vyhlášení pololetní soutěže ŠD. Z 6. oddělení se do soutěžení zapojilo 22 žáků z 3. B, 3. C a 4. C. Drobnými dárečky byli odměněni všichni zúčastnění! Vítězka navíc obdržela poukaz na trampolíny ENHA Freestyle Ostrava.

Všem moc děkuji za zapojení a krásné výtvory!
Těším se na další pololetí....již jsme začali:-)

Foto zde

Ve školní družině proběhl přátelský turnaj ve stolním tenise mezi 5. a 6. oddělením. Rozhodčími si byli sami hráči, kteří se aktuálně nevěnovali vlastní hře. Účastníci si tak na vlastní kůži mohli vyzkoušet obě role. Kdo se nechtěl aktivně zúčastnit turnaje, fandil. Unavení fanoušci mohli také odpočívat v improvizovaném čtenářském nebo „stavitelském“ klubu.

Foto zde

V lednu proběhla ve školní družině LEGO soutěž – „Kdo si hraje, nezlobí!“

Do budování nejrůznějších domečků a staveb se mohly zapojit všechny děti ať už jako jednotlivci nebo společné týmy.

Děti to moc bavilo a výsledek tomu odpovídal. Následně proběhla výstavka a tajné hlasování.

Máte i vy svého favorita? My už výherce známe!

foto zde