Školní družina

30.4. 2019 proběhla ve ŠD (v 5. a 6. oddělení) soutěž o Nejkrásnější jarní účes. Účastnit se mohli všichni, buď v roli kadeřníka/kadeřnice, modelu/modelky či porotce/porotkyně. Kromě dívek se do soutěže zapojili i hoši. Žáci si mohli z domova donést na účesy nejrůznější pomůcky (stuhy, kytičky, sponky, gumičky, barevné gely, apod.). Všem se účesy moc vydařily, odměněni byli nakonec všichni, nicméně o stupních vítězů jsme rozhodli společně. Každý porotce měl možnost při promenádě účesů, přidělit tři body, ti co měli v konečném součtu nejvíce, stanuli na stupních vítězů a kromě sladké odměny si odnesli i malý dárek. Gratulujeme! Podívejte se, jak vše probíhalo i na účesy dětí.

 

foto zde

V dubnovém měsíci jsme kromě již tradičních aktivit ŠD zařadili i některé typicky jarní. Na školní zahradě jsme se kochali rozkvetlou jarní přírodou (pletli jsme věnečky, náramky, náhrdelníky dle rozkvetlých květin), zdokonalovali jsme se v pink - pongu, barvili a zdobili jsme velikonoční vajíčka, vyráběli jsme 3D obrazy nebo jsme si zahráli čarodějnickou vědomostní hru - KUFR, kde v žákovských týmech Loďáci, Zvířata, SPC 173 a Lištičky nakonec zvítězil prvně uvedený celek. Poslední den jsme absolvovali soutěž o Nejkrásnější jarní účes, která je prezentována společně s 5. oddělením v samostatném odkazu.

foto zde

Březen - měsíc knihy za námi - 6. oddělení
Kromě soutěže o nejlepší knihu, obrázek a záložku, jsme v březnu:
- vyráběli a dekorovali z keramické hlíny
- malovali na kameny
- kreslili, malovali a vyráběli jarní přírodu (slunce, květiny, jarní ptáky, atd.)
- tvořili z PET víček a knoflíků
Tvoření i výrobky na následujících fotkách
A vyrazili na jarní relax do parku.:-)

Ve školní družině děti putovaly po moři.

29.března proběhla ve školní družině 1.oddělení již osmá Noc s Andersenem, kde děti šly po jeho stopách, letos s tématem putování po moři. Na palubu se nalodila posádka složená z osmnácti dětí, dvou pomocníků a jednoho kapitána. Posádka vyplula na širé moře, kde překonávala nástrahy a překážky. Potom děti čekala noční cesta temnou školní dužinou při svíčkách a světýlkách. Po ní se již „posádka“ zavrtala do svých improvizovaných pelíšků a dobrou noc jim popřála i paní učitelka Hartmannová, která děti navštívila. Ráno je čekala společná snídaně. Těšíme se zase za rok, při jubilejní, v pořadí dvacáté pohádkové Noci s Andersenem 27. března 2020.

Yveta Hahnová.

Foto zde

Ve školní družině proběhl přátelský turnaj ve stolním tenise mezi 5. a 6. oddělením. Rozhodčími si byli sami hráči, kteří se aktuálně nevěnovali vlastní hře. Účastníci si tak na vlastní kůži mohli vyzkoušet obě role. Kdo se nechtěl aktivně zúčastnit turnaje, fandil. Unavení fanoušci mohli také odpočívat v improvizovaném čtenářském nebo „stavitelském“ klubu.

 

Foto zde