Úvod > Aktivity > Anglický jazyk > eTwinning /Erasmus+

eTwinning /Erasmus+

Naše škola je aktivně zapojena do programu eTwinning / Erasmus+. Tato aktivita je zaměřena na podporu spolupráce mateřských, základních a středních škol v rámci Evropské unie. eTwinning lze charakterizovat jako projekt, ve kterém dvě a více škol z různých zemí realizují vzdělávací aktivitu na dálku – prostřednictvím informačních a komunikačních technologií. V rámci Erasmus+ můžeme realizovat a žádat o podporu k zahraničním výjezdům a navázat spolupráci se zahraničními partnery.

Máme za sebou eTwinningový projekt Měníme svět k lepšímu a společně s naším partnerem ze Španělska jsme z malých dobrých skutků vytvořili inspirující stezku v přírodní rezervací Turkov.

V červnu 2023 jsme na mezinárodním setkání pedagogů v rakouské Kremži našli partnera pro další projekt, který se uskuteční v letošním školním roce 2023/2024.

Cílem tohoto zapojení je motivovat děti pro další výuku jazyka, protože komunikačním jazykem je angličtina. Chceme zvýšit povědomí o kulturní různorodosti, mezinárodně spolupracovat a využívat informační a komunikační technologii ve výuce.

V rámci Erasmus+ jsme se zapojili do projektu zahraniční spolupráce Ostravské univerzity: - 1 zahraniční student z Ostravské univerzity + 1 rodina žáka na základní/střední škole = příležitost pro nové mezinárodní přátelství.

Žákovský parlament se zapojil také do mezinárodní výměny projektu SKAM - Parlamentu dětí a mládeže města Ostravy.

Aktuálně plánujeme mezinárodní výjezdy.

eTwinning /Erasmus+

Autor: PaedDr. Iva Obermanová