Úvod > O škole > Aktuality > Geometrický svět

Geometrický svět

Od 22. 4. do 29. 4. jsme se zúčastnili výukového programu Geometrický svět, kterým nás provedly paní učitelky T. Wolfová a M. Rýparová. Program byl rozdělen do tří částí. V úvodní schůzce jsme přemýšleli, jaké geometrické tvary známe a naučili jsme se, jak zní v anglickém jazyce, seznámili jsme se s Tangramem, přemýšleli jsme, jaké geometrické tvary se objevují v přírodě.

Dne 23. 4. jsme navštívili výukový program Geometrický svět ve Velkém světě techniky. Před začátkem programu jsme měli možnost si zahrát domino a pexeso s geometrickými tvary a dokreslit nedokončený obraz dle naší fantazie. S panem lektorem jsme si procvičili geometrické tvary. Měl pro nás připravené příklady geometrických tvarů, které můžeme najít v přírodě a které vytvořil člověk. Pracovali jsme s Tangramem a stavebnicí Geomag.

Následně jsme 29. 4. úspěšně dokončili zadaný úkol – poskládat a nalepit dvě reálná zvířata z Tangramu, u nich napsat název a ze kterých geometrických tvarů jsou zvířata poskládaná, následně pojmenovat geometrické tvary anglicky. Výukový program se velmi povedl a těšíme se na další.

Více fotografií zde

20240429_121752.jpgŽáci 3. ročníků

Program byl zajištěn z v rámci projektu „Péče o nadané žáky 2024“. který finančně podporuje Magistrát města Ostravy. ova.jpg