Úvod > Aktivity > Žákovský parlament > Akce > Předsedové žákovské samosprávy navštívili Parlament ČR

Předsedové žákovské samosprávy navštívili Parlament ČR

V pondělí 4.3. se tři žáci z 8. a 9. tříd zúčastnili výjezdu do Prahy, kde měli možnost navštívit budovy Poslanecké sněmovny a Senátu. O své dojmy z akce se blíže podělil jeden z účastníků, T. Jahn z 8.B.

„Nejdříve jsme navštívili Poslaneckou sněmovnu. Největší zážitek bylo simulované jednání – rozdělili jsme se na skupiny a projednávali jsme změnu hranice věku u voleb. Návrh snížit věk na 16 let byl po důkladném prokonzultování zamítnut. Paní průvodkyně nám také ukázala, kde sedí jednotliví politici. Poté jsme absolvovali prohlídku Senátu a dalších přilehlých paláců. Celý den v Praze jsme si moc užili, seznámili jsme se s parlamenťáky z jiných ostravských škol a získali mnoho nových zkušeností.“

Akci zorganizovalo Středisko volného času Korunka a Parlament dětí a mládeže města Ostravy.

Více fotografií zde

4b506f9a-fbf7-4fc8-b501-311ee10ae555.jpeg