Pro rodiče

Dne 15. 4. se uskutečnilo testování dobrovolných žáků Mensou. Testování se účastnilo 13 žáků 1. tříd, kteří to měli díky projektu „Péče o nadané žáky 2019“ bezplatně a 34 žáků ostatních tříd. V příštím roce budou mít vaše děti opět možnost se tohoto testování, které je poskytováno školám za zvýhodněný poplatek 150 Kč, účastnit.

Mgr. Michaela Rýparová

Testování IQ Mensou proběhne v tomto školním roce 15. dubna během pondělního dopoledne, a to v naší škole. Aby se vaše dítě mohlo zúčastnit testování IQ, je nutné odevzdat třídnímu učiteli přihlášku, kterou obdrží každý žák, a 150 Kč. Díky získanému projektu „Péče o nadané žáky 2019“, který je financovaný z programu na podporu vzdělávání a talentmanagementu statutárního města Ostrava, mají žáci 1. ročníku testování bezplatné.

Naším cílem je vyhledat nadané žáky a umožnit jim odpovídající vzdělání.

Mgr. Michaela Rýparová

Slezský soubor písní a tanců OPAVICA přijme do svého kolektivu nové členy (40 a více let). Hledáme převážně muže, ale i ženy jsou vítány! Zájemci, volejte prosím na mobil 774 071960.

Svátek Sv. Valentýna patří i na naší škole k těm oblíbeným. Valentýnská pošta roznáší přání a vyznání, dokonce i drobné dárečky.
Radost mají dárci i obdarovaní. Každým rokem přáníček přibývá, ale my si dobře uvědomujeme, že milá slova si nemusíme šetřit jen na 14. února.
Mnohé děti přijaly i výzvu přijít v červeném nebo růžovém oblečení, takže "barvy lásky" celý tento den ještě příjemně podtrhly.

foto zde

valentyn