V lednu proběhla ve školní družině LEGO soutěž – „Kdo si hraje, nezlobí!“

Do budování nejrůznějších domečků a staveb se mohly zapojit všechny děti ať už jako jednotlivci nebo společné týmy.

Děti to moc bavilo a výsledek tomu odpovídal. Následně proběhla výstavka a tajné hlasování.

Máte i vy svého favorita? My už výherce známe!

foto zde

V lednu jsme se v našem oddělení zapojili do LEGO soutěže ŠD, soutěžili jsme ve výtvarné soutěži o nejlepší vánoční zážitek, stále pokračující je soutěž ve skládání puzzle - sněhuláci, k lednové nadílce sněhu jsme vyráběli sněhuláka Olafa - mám rád vřelá obětí a nakonec jsme si společně zahráli (provázkovanou, kolíčkovanou, putovanou, dračí hlavy atd.)

Pěkný začátek nového roku 2019!
Foto zde
Děkujeme všem, kteří donesli cukroví, případně drobné dárečky pod stromeček. Ježíšek nadělil dárky i  školní družině:-)!
Přejeme krásný a pohodový rok 2019!
foto zde

Pozor, pozor v pátek byl v družině čert!8-) Nikoho naštěstí neodnesl, ale děti se musely velmi, velmi, velmi snažit a plnit úkoly - slalom s bramborou, hod dřívek do kotle nebo skákání v pytlích. Všichni naštěstí čertí nástrahy zvládli! Užili si  sportovní slalom i závěrečnou čertovskou diskotéku. Navíc děti dostaly od čerta i něco dobrého!

foto zde

Na podzim se ve školní družině uskutečnily tyto akce: Soutěž o nejlepšího draka, dlabání dýní, Halloweenský karneval a Halloweenský maraton.

foto zde

Na podzim nastal čas údržby. Opravili jsme hmyzí domeček a sundali ptačí budku. V té jsme našli prázdné hnízdo. Jsme rádi, že si nějaký drobný ptáček vybral právě naše obydlí a vyvedl zde i mláďata. Budku vyčistíme a zpět pověsíme, aby byla připravena na jaro pro další ptačí rodinku.

budka1budka2budka3

V listopadu jsme navštívili SVČ Korunka – stanici přírodovědců, abychom se blíže seznámili s našimi bodlinatými kamarády – ježkem západním a ježkem východním. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého o jejich životě a především to, že vůbec nejí jablíčka a hrušky, se kterými jsou nejčastěji spojovány, jak je nosí na bodlinkách. Ve středisku jsme si prohlídli i spoustu jiných zvířátek, které jsme mohli i nakrmit.

ježci1ježci2ježci3

Školní družina přivítala žáky novou hernou. Pestré výmalby se dočkaly nejen stěny, ale také podlaha se může pyšnit novou krytinou. Omšelé skříně nahradily policové sestavy, součástí kterých je i hrací domeček a kuchyňka. Pro sportovce je nainstalována malá horolezecká stěna a žebřiny. Věříme, že se nová herna bude všem líbit a každý si v ní najde to své pro odpočinek i jiné vyžití.

nová herna1nová herna3nová herna 2

Pokud vaše dítě přihlásíte již k 3.9.2018 do školní družiny a v ten den také nastoupí, musí mít řádně vyplněný a odevzdaný zápisní lístek. Bez něj nelze dle bezpečnostních předpisů dítě přijmout do školní družiny.

Děkuji.

Hana Bortlíčková, vedoucí ŠD