Ve školní družině děti putovaly po moři.

29.března proběhla ve školní družině 1.oddělení již osmá Noc s Andersenem, kde děti šly po jeho stopách, letos s tématem putování po moři. Na palubu se nalodila posádka složená z osmnácti dětí, dvou pomocníků a jednoho kapitána. Posádka vyplula na širé moře, kde překonávala nástrahy a překážky. Potom děti čekala noční cesta temnou školní dužinou při svíčkách a světýlkách. Po ní se již „posádka“ zavrtala do svých improvizovaných pelíšků a dobrou noc jim popřála i paní učitelka Hartmannová, která děti navštívila. Ráno je čekala společná snídaně. Těšíme se zase za rok, při jubilejní, v pořadí dvacáté pohádkové Noci s Andersenem 27. března 2020.

Yveta Hahnová.

Březen - měsíc knihy za námi - 6. oddělení
Kromě soutěže o nejlepší knihu, obrázek a záložku, jsme v březnu:
- vyráběli a dekorovali z keramické hlíny
- malovali na kameny
- kreslili, malovali a vyráběli jarní přírodu (slunce, květiny, jarní ptáky, atd.)
- tvořili z PET víček a knoflíků
Tvoření i výrobky na následujících fotkách
A vyrazili na jarní relax do parku.:-)

Ve školní družině proběhl přátelský turnaj ve stolním tenise mezi 5. a 6. oddělením. Rozhodčími si byli sami hráči, kteří se aktuálně nevěnovali vlastní hře. Účastníci si tak na vlastní kůži mohli vyzkoušet obě role. Kdo se nechtěl aktivně zúčastnit turnaje, fandil. Unavení fanoušci mohli také odpočívat v improvizovaném čtenářském nebo „stavitelském“ klubu.

Foto zde

Koncem února proběhlo vyhlášení pololetní soutěže ŠD. Z 6. oddělení se do soutěžení zapojilo 22 žáků z 3. B, 3. C a 4. C. Drobnými dárečky byli odměněni všichni zúčastnění! Vítězka navíc obdržela poukaz na trampolíny ENHA Freestyle Ostrava.

Všem moc děkuji za zapojení a krásné výtvory!
Těším se na další pololetí....již jsme začali:-)

Foto zde

V lednu proběhla ve školní družině LEGO soutěž – „Kdo si hraje, nezlobí!“

Do budování nejrůznějších domečků a staveb se mohly zapojit všechny děti ať už jako jednotlivci nebo společné týmy.

Děti to moc bavilo a výsledek tomu odpovídal. Následně proběhla výstavka a tajné hlasování.

Máte i vy svého favorita? My už výherce známe!

foto zde

V lednu jsme se v našem oddělení zapojili do LEGO soutěže ŠD, soutěžili jsme ve výtvarné soutěži o nejlepší vánoční zážitek, stále pokračující je soutěž ve skládání puzzle - sněhuláci, k lednové nadílce sněhu jsme vyráběli sněhuláka Olafa - mám rád vřelá obětí a nakonec jsme si společně zahráli (provázkovanou, kolíčkovanou, putovanou, dračí hlavy atd.)

Pěkný začátek nového roku 2019!
Foto zde
Děkujeme všem, kteří donesli cukroví, případně drobné dárečky pod stromeček. Ježíšek nadělil dárky i  školní družině:-)!
Přejeme krásný a pohodový rok 2019!
foto zde

Pozor, pozor v pátek byl v družině čert!8-) Nikoho naštěstí neodnesl, ale děti se musely velmi, velmi, velmi snažit a plnit úkoly - slalom s bramborou, hod dřívek do kotle nebo skákání v pytlích. Všichni naštěstí čertí nástrahy zvládli! Užili si  sportovní slalom i závěrečnou čertovskou diskotéku. Navíc děti dostaly od čerta i něco dobrého!

foto zde

Na podzim se ve školní družině uskutečnily tyto akce: Soutěž o nejlepšího draka, dlabání dýní, Halloweenský karneval a Halloweenský maraton.

foto zde

Na podzim nastal čas údržby. Opravili jsme hmyzí domeček a sundali ptačí budku. V té jsme našli prázdné hnízdo. Jsme rádi, že si nějaký drobný ptáček vybral právě naše obydlí a vyvedl zde i mláďata. Budku vyčistíme a zpět pověsíme, aby byla připravena na jaro pro další ptačí rodinku.

budka1budka2budka3

V listopadu jsme navštívili SVČ Korunka – stanici přírodovědců, abychom se blíže seznámili s našimi bodlinatými kamarády – ježkem západním a ježkem východním. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého o jejich životě a především to, že vůbec nejí jablíčka a hrušky, se kterými jsou nejčastěji spojovány, jak je nosí na bodlinkách. Ve středisku jsme si prohlídli i spoustu jiných zvířátek, které jsme mohli i nakrmit.

ježci1ježci2ježci3