Ve dnech 26. – 29. 10. 2019 se za finanční podpory Magistrátu města Ostravy uskutečnilo soustředění nadaných žáků 2. stupně, a to v krásné lokalitě Nového Jičína. Soustředění se účastnilo 20 žáků, 3 pedagogové a 1 vychovatelka, kteří byli ubytování na chatě Svinec. Pobyt zpříjemnilo krásné slunečné počasí, které umožnilo uskutečnit výlety do okolí, ale i pečlivě připravený program. Nechyběl jak piškvorkový turnaj, abaku hry, logické hádanky, ale i tematické workshopy, během kterých vznikaly jak krásné labyrinty, tak i návrhy znaku Nového Jičína. Dokonce nás navštívil odborník s přednáškou a praktickou ukázkou využití termokamery. Nadaní žáci měli jedinečnou možnost setkat se s jinými nadanými z různých ročníků a přesvědčit se, že vzdělávací aktivity jsou pro ně i zábavou. Díky projektu Péče o nadané žáky 2019 financované Magistrátem města Ostravy měli žáci soustředění poskytnuto bezplatně.

Mgr. Michaela Rýparová

 

foto zde