Dne 17.5.2019 se vydalo 21 dětí z 3. a 4. tříd do Planetária Ostrava v rámci projektu „ Péče o nadané žáky.

Počasí dětem moc nepřálo. Ačkoliv je květen, bylo poměrně zima, alespoň ráno. Bylo asi 8 stupňů nad nulou a každou chvíli hrozilo, že bude pršet. Žáci se vydali od školy již v 7.30 hod. Šli cestou směrem k Vysoké škole Báňské a dále lesem až k planetáriu. Program „Amigos – dobrodružství v lidském těle“ měli objednán na 8.30 hod. Takže chůze byla celkem svižná.

Po shlédnutí pěkného programu si žáci mohli dále prohlížet stálou expozici planetária. A protože je na co se koukat a co si vyzkoušet, zůstali tam ještě další dvě hodiny.

Cesta zpět byla příjemnější, protože vykouklo i sluníčko a po cestě si děti prolezly prolézačky. Odměnou za namáhavou turistiku byl dětem dobrý oběd ve školní jídelně.

 

Zapsala: L.Girgošková

 

foto zde