Dne 17. 5. 2019 se konal v areálu Skalka „Světový den orientačního běhu“. Akce byla vedena Sportovním klubem orientačního běhu – SKOB Ostrava. Žáci a žákyně naší školy si mohli vyzkoušet dva typy tras, které měly přiblížit orientační běh i naprostým začátečníkům.

První trasa byla jednodušší. Zde se sice startovalo s mapou a popisem kontrol, ale cesta ke kontrolám byla naznačena fáborky. Touto trasou prošli všichni soutěžící. Mnozí zde dokázali využít své zkušenosti z předchozího závodu. Druhá trasa byla pouze pro starší anebo odvážnější zájemce a zde už bylo nutno spoléhat jen na mapu a vlastní orientaci v terénu. Ačkoli se nepodařilo nalézt všechny zaznačené kontroly, odvážlivci se dokázali vrátit zpět do cíle.

Velmi děkuji všem zúčastněným za vzornou reprezentaci školy a sportovní nasazení.

foto zde