Se třídou 4.A jsme se na školní výlet vydali na výpravu za královnou Beskyd – Lysou horou. A i v našem případě platilo - čím větší dřina, tím sladší odměna na závěr. Nejen v podobě úchvatných výhledů, které nemají v Beskydech konkurenci, ale především v radosti ze zdolání této nejvyšší hory Moravskoslezských Beskyd a dobrého pocitu ze sebe samého. Mnohé děti byly na Lysé hoře poprvé, některé byly dokonce poprvé na horách.

 

Díky projektu Klubu českých turistů „Společně na Lysou“ jsme se dozvěděli mnoho zajímavostí o Beskydech a připomněli jsme si i mnohé pověsti, kterými je Lysá hora opředena. Při krátké poutavé přednášce pana Jiřího Stejskalíka jsme si připomněli zásady chování na horách a viděli jsme, jak probíhala rekonstrukce Bezručovy chaty. Děti si odnesly účastnický list i odznak a jako bonus dostaly ještě za zdolání hory medajli.

 

Průvodcem nám byla po celý den paní Jana Glombová a já bych chtěla jí i Hance Bortlíčkové poděkovat za to, že se nám podařilo prožít společně den, na který budeme ještě dlouho všichni vzpomínat.

Lysa hora

foto zde