Dne 30.4.2019 se naše škola účastnila hokejového zápasu mistrovství světa v para hokeji. Celý druhý stupeň se proměnil ve fanoušky švédského národního týmu. Zápas skupiny B mezi Japonskem a Švédskem skončil po základní hrací době smírně 1:1. V následném prodloužení jsme gól neviděli, proto došlo na samostatné nájezdy, ve kterých byl „náš“ tým úspěšnější a celý zápas tak vyhrál.

Žáci všech škol Moravskoslezského kraje vytvořili hráčům sledge hokeje parádní atmosféru. Na stadion dorazilo 2 500 fanoušků, kteří hnali týmy Švédska a Japonska za vítězstvím.

„Sledge hokej (mezinárodně para hokej) je paralympijskou verzí ledního hokeje s již padesátiletou tradicí a je určen primárně pro sportovce s postižením dolní části těla. Sledge hokej se hraje ve speciálních sáních, odtud pochází i jeho název (anglicky sledge = sáně). Sáně jsou zkonstruovány ze sedáku, ocelového rámu a dvou nožů k bruslení. Hráči se pohybují a zároveň ovládají puk pomocí dvou krátkých hokejek opatřených na konci ocelovými hroty.“

parahokej2

parahokej3

parahokej1