Dne 25.4.2019 vyrazilo v rámci projektu Péče o nadané děti 2019 financované z prostředků MMO 16 nejúspěšnějších řešitelů matematické soutěže kategorie Cvrček z 3. A a 3. B do Dolních Vítkovic na program Robot Ozobot. Čekala tam sympatická paní lektorka, která dětem představila Robota Ozobota – nejmenšího robota svého druhu. Všechny dětí dostaly svého robota, a hned po kalibraci začaly vytvářet cesty svému robotu. Postupně poznávaly, že můžou pomocí jednoduchých ozokódů ovládat směr, rychlost, pohyb a s velkým nadšením vytvářely autodráhy, které navzájem propojovaly.

Se zájmem děti sledovaly na videu situace, kdy podobní roboti pomáhají lidem – v nemocnici Praha Motol, ve skladu Amazonu či v restauraci. Děti odcházely nadšené a slibovaly si, že se do Dolních Vítkovic musí znovu podívat na celou expozici.

Mgr. Zdenka Janíkováozorobot