Žáci 8. A se zúčastnili v březnu týdenního motivačního programu na podporu technické tvořivosti podle holandské licence Kids and Science.

Program trval celý týden vždy první 3 vyučovací hodiny a aktivitu vedli zkušení lektoři, kteří podle metodiky „odhal – zkoumej – inovuj“ žáky motivovali a přivedli je k tvorbě, realizaci a prezentaci vlastních technických nápadů.

Žáci rozvíjeli technickou tvořivost, prezentační dovednosti, učili se pracovat v týmu, rozvíjeli rétoriku a učili se vhodně formulovat a předvést své nápady a myšlenky a vysvětlit je ostatním.

Jejich nápady byly opravdu originální a modely vynálezů ( třídič odpadu, míchačka barev, tretrobota, antimlaskač, mluvící hodinky i létající čistič vzduchu) precizně zpracované.

vynálezci

Foto zde