Naše škola se zapojila do projektu paralympijské školní dny, který probíhá v rámci blížícího se Mistroství světa v para hokeji Ostrava 2019. Cílem tohoto projektu je tvorba a podpora aktivit, které pomohou dětem, žákům a studentům pochopit běžný život handicapovaných dětí, dospělých a sportovců.

    Studenti katedry studií lidského pohybu Ostravské univerzity navštěvují základní školy Moravskoslezského kraje, kde zábavnou a vzdělávací formou představují žákům jednotlivé sportovní disciplíny pro handicapované sportovce. Žáci měli možnost, si jednotlivé sporty vyzkoušet na vlastní kůži.

 

Vyzkoušeli si:

Basketbal na vozíčku, který patří mezi nejoblíbenější a nejrozšířenější týmové sporty tělesně postižených po celém světě. Dále pak para hokej (sledge hokej) na speciálních indoorových saních, které jsou vůbec první indood sledge saně v ČR. Dalším sportem byl Goalball - míčová hra pro zrakově postižené a nevidomé, která se hraje se speciálně upraveným míčem s rolničkou.

Na závěr paralympijského školního dne se žáci setkali s tělesně postiženým sportovcem, s mladou a velice sympatickou Kristýnou, která naši zemi reprezentuje v sjezdovém lyžování. Beseda s touto sportovkyní byla velice zajímavá a žáci se dozvěděli spoustu informací ze života handicapovaného sportovce.

 

Pohled našich žáků:

„Z tohoto projektu mám nezapomenutelný zážitek, který mi dal nový pohled na život s handicapem.“

 

„Cílem tohoto dne bylo zapojit žáky do aktivit s účelem lépe pochopit osoby se zdravotním postižením. Tento den byl pro nás velice poučný a máme se nad čím zamyslet.“

Žáci 7.A

 

Foto zde