Naše úspěchy

V pátek 20. dubna 2018 čtyřčlenný tým ze 4.A reprezentoval naši školu na vyzývací soutěži v anglickém jazyce, kterou už osmým rokem pořádá ZŠ A. Hrdličky. Letos byla silná konkurence a v kategorii ZŠ s běžnou výukou anglického jazyka soutěžilo osm škol.
Eliška Rosová, Julie Střižíková, Maxmilián Škvrna a Tadeáš Polach pracovali jako skvělý tým,11 úkolů splnili hravě a porazili všechny své soupeře.
Gratulujeme k výbornému 1.místu a děkujeme za kvalitní reprezentaci naší školy.
Foto zde.

Ve třetím ročníku výtvarné soutěže Čísla kolem nás, kterou pořádá ZŠ Ostrava-Poruba, Bulharská 1532,
zaujali porotu svými výtvory hned čtyři žáci naší školy.
V kategorii 1.-3. tříd získala třetí místo Kristýnka Humlíčková, druhé místo ve stejné kategorii obsadil Ondřej Černín, oba jsou žáci 2.A a své obrázky z kalendáře namalovali pod vedením p. uč. A. Hartmannové.
Ve druhé kategorii získal druhé místo se svým obrázkem Farmářské trhy Lukáš Kloužek ze třídy 4.B
první místo vyhrál Lukáš Kocián ze třídy 5.A s  obrázkem Můj oblíbený měsíc. Oba žáci pracovali u p. uč. M. Dostálové.
Vítězům gratulujeme a přejeme další úspěchy.

Foto zde
V pátek 2. června 2017 se žáci 5.A zúčastnili finále soutěže Hledej pramen vody, kterou každoročně pořádají
Ostravské vodárny a kanalizace. Na Slezskostravský hrad se letos probojovalo 34 škol z celého Ostravska.
Naše Vodoměrky získaly v předchozích úkolech plný počet bodů, a tak poslední souboj rozhodlo pětičlenné družstvo ve složení: Adéla Dragonová, Bára Trdá, Elen Henzlová, Viktorie Sedlíková a Adriana Škvrnová. Děvčata si vedla výborně a získala pro svou třídu skvělé třetí místo!
Odměnou celému kolektivu za plnění náročných úkolů je celodenní zájezd do Nového Jičína a okolí.
Během této soutěže děti nabyly mnoho znalostí v oblasti ekologie, vlastivědy a přírodovědy. Vytvořily krásné plakáty na ochranu vody, skládaly básně a psaly slohové práce o hledání pramene řeky Opavy. Jedním z úkolů bylo natočení promospotu "Pijte kohoutkovou vodu", ke kterému si žáci napsali scénář a stali se herci. Krátký film sami natočili a zpracovali. Podívejte se, jak se jim to povedlo:

Na desátém ročníku Ocenění žákovských osobností a žákovských kolektivů Magistrátem města Ostravy byla oceněna také žákyně 5.A třídy Adriana Škvrnová. Ocenění si zasloužila za výborné studijní výsledky, ale zejména za své recitační úspěchy, za spisovatelskou činnost a účast v jazykových soutěžích.

Adrianě blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

Foto zde.

V pátek 17.3.2017 se zúčastnilo tříčlenné družstvo ve složení Anna Nevřivová, Jakub Malý a Martin Gřesík soutěže v jazyce anglickém na téma Asie. Na jazykové škole A.Hrdličky v Ostravě-Porubě se naše družstvo umístilo jako druhé, o pouhého půl bodu za první jazykovou školou Matiční z centra Ostravy.
Všem účastníkům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Foto zde