Pro rodiče

1588 2 lCY1vD3Rt7CscMETOw0wbM7u4m1sB9
V úterý 24. února proběhlo školní kolo anglické olympiády pro žáky 8.-9. tříd. Soutěže se zúčastnilo dvacet vybraných žáků, kteří si prověřili všechny své dovednosti v anglickém jazyce. Úroveň znalostí této skupiny žáků, kteří prospívají v tomto předmětu na výbornou je vysoká. Pět žáků zvládlo test na více než 90%, téměř všichni by v podobné jazykové zkoušce uspěli.
Třetí místo se stejným počtem bodů obsadili Samuel Čech a Dominik Ferenčík z 9.B.
O druhé místo se stejným počtem bodů podělili Tereza Sýkorová z 9.A a Dalibor Holuša z 8.B.
Vítězem se stal Václav Orava z 9.A, který naši školu také reprezentoval v okresním kole Olympiády v anglickém jazyce.
Všichni ocenění žáci dostali hodnotné dárky, které financoval Spolek rodičů a přátel školy.

Foto zde

M. Dostálová

A3web

Začátkem ledna byla zrealizována první společná výstava žáků 1. a 2. ročníku SSUŠ AVEART s žáky naší školy pod názvem PF 2020. V předvánoční atmosféře tvořili žáci strukturální grafiky na téma PF 2020, realizovali návrhy na papírové tašky, obálky a další obalový materiál. Dne 23. 1. 2020 byla výstava slavnostně zahájena vernisáží ve Výstavní síni ZŠ Karla Pokorného v Ostravě – Porubě. Tato výstava potrvá do 28. 2. 2020. Je nám ctí oznámit, že tímto školy propojily vazby a plánují další společnou spolupráci.

Fotografie zde

Za výtvarný obor Mgr. Vendula Marcová a Mgr. Jurčová

Lyžařský kurz pro žáky 7. ročníků se bude konat 2.3. - 6.3.2020 v lyžařském areálu Kohútka (Javorníky).

Bližší informace budou uveřejněny později.

Důležité informace a formuláře ke stažení:

Od 1.1.2017 byla uzavřena rámcová smlouva na licence Microsoft pro školy zřízené Městským Obvodem Ostrava-Poruba. Tato smlouva má platnost tři roky a po tuto dobu mohou žáci naší školy využívat následující výhody (viz podrobné informace). Přístupový kód je pro zájemce k dispozici ve škole.

https://academic.softwareone.com/MCPorubaZaci - na této adrese se můžete zaregistrovat a instalovat licence